Огляд динаміків Sony SRS-RA5000: дорогий експеримент

Огляд динаміків Sony SRS-RA5000: дорогий експеримент

Коли Sony представила свою музичну технологію 360 Reality Audio (360 RA) — занурювний, 3D-формат, призначений для повторного створення досвіду прослуховування живої музики — єдиним способом прослуховування її було використання набору навушників.

Але станом на березень, тепер ви можете слухати 360 RA треків вголос, через дві моделі бездротових динаміків: невеликий простір $ 300 Sony SRS-RA3000 і набагато більше $ 700 SRS-RA5000.

Вони обидва розроблені для оптимізації відтворення 360 RA, але вони також пропонують спосіб висококласних регулярних стерео треків в більш захоплюючий досвід, якщо хочете.

Sony була досить доброю, щоб відправити Цифрові тенденції RA5000, щоб спробувати, тому ми поставили незвичайний динамік на тест, щоб побачити, якщо він дійсно забезпечує досвід прослуховування варто інвестувати в. Ось що ми знайшли.

Що в коробці

Sony тримає речі простими з RA5000. Усередині коробки, що повністю вторсировиться, ви знайдете динамік, його блок живлення та колекцію друкованих матеріалів, таких як посібник швидкого запуску, інформація про безпеку та гарантійна документація. Це трохи дивно – особливо з огляду на $ 700 цінник – що Sony не кинув в 3,5 мм кабель або два, але, можливо, очікування, що ви будете купувати один, якщо вам це потрібно.

Протягом останніх кількох років Sony була обв’лена чорними або деревним вугіллям пристроїв з мідними акцентами. Ви знайдете цю колірну схему на своїх флагманських бездротових навушниках WH-1000XM4 та його відмінних справжніх бездротових навушниках WF-1000XM3, але найбільш бомбастичний дисплей надходить з RA5000.

З його трійкою мідних динаміків на грилі; його пишне, обгорнуте тканиною тіло; і його високий, 13-дюймовий зріст, я підозрюю, що це буде спірна покупка. Мені трапляється дійсно копати так, як це виглядає, але члени моєї сім’ї розділені на естетику.

Зазвичай, якщо динамік не є вашою чашкою чаю, ви можете просто заправити його в книжкову полицю або приклеїти в кут за рослиною. Це не буде літати з RA5000.

Хоча він все ще може наповнити кімнату звуком практично з будь-якої позиції, чим ближче ви зможете дістатися до центрального місця, тим краще він зможе виконати свою місію справжнього 360-градусний звук.

Але це викликає два питання: Як ви запускаєте владу в центральному місці (немає бортового акумулятора), і

як ви маскувати величезну енергетичну цеглу

На жаль, у мене немає відповіді на будь-яке питання. Для мого огляду, я просто поклав RA5000 на журнальний столик і нехай шнур живлення кульгають через край. Сусідній подовжувач під диваном служив джерелом живлення, але небезпека відключення, яку це створило (не кажучи вже про те, як непривабливо він виглядав) означає, що він ніколи не буде працювати як постійне місце.

Загалом уздовж верхніх країв сидять шість сенсорних кнопок, які надають доступ до найчастіше використовуваних функцій, таких як відтворення, гучність, джерело, bluetooth у режимі вмикання/вимикання/сполучення та калібрування звуку.

Sony не включає пульт дистанційного керування, імовірно тому, що телефон є вимогою для використання RA5000.

Ще одним складним аспектом дизайну RA5000 є використання металевих решітк вище трьох водіїв, що працюють. Хоча візуально привабливі, ці тонкі щити, мабуть, дуже легко вм’янути. Наш огляд одиниці прибули з одним дуже помітним синцем і один трохи менше. Це щось мати на увазі, якщо ви хочете розмістити динамік в дуже центральному місці (саме там, де Sony пропонує вам поставити його).

Огляд HP DeskJet 3755 : Кожна річ, яку ви повинні знати

Налаштування та налаштування

Програма Музичний центр Sony виконує роль посібника з налаштування RA5000, надаючи вам доступ до таких налаштувань, як EQ, і вмикає та вимикає режим імерсивного покращення звуку динаміків. Це також дозволяє запустити автоматичне калібрування звуку динаміка, хоча це також можна зробити з сенсорних елементів управління, які вишиковують верхній край шафи.

Використання SRS-RA5000 як динаміка Bluetooth є просто довгим натисканням кнопки живлення, щоб почати режим сполучення, а потім вибрати динамік зі списку пристроїв Bluetooth телефону.

Але щоб отримати від цього всі можливості, я закликаю вас зробити додатковий крок, щоб додати його в додаток Google Home, щоб ви могли скористатися аудіо Chromecast.

Це відкриває всі функції, які роблять RA5000 унікальним: він дозволяє потокове 360 RA, те, що не підтримується через Bluetooth. Це дозволяє передавати потоком набагато більш високу якість стерео треків (до якості CD), що також неможливо через Bluetooth. Нарешті, він дозволяє керувати динаміком як частиною більшої багаторумної аудіосистеми, якщо у вас є інші пристрої з підтримкою Chromecast, і якщо у вас є розумний динамік Google Assistant, ви можете керувати RA5000 своїм голосом.

Користувачі Amazon Alexa також можуть керувати динаміком за допомогою голосових команд, додаючи RA5000 як пристрій у додатку Amazon Alexa.

Якість звуку

SRS-RA5000 є динаміком з конкретною місією: Дати людям спосіб слухати музику Sony 360 RA без необхідності навушників, а також дозволяючи їм “оновити” свої джерела, що не є 360 RA, в більш захоплюючий звуковий досвід. З огляду на його здоровенна ціна, ці два сценарії краще бути дивовижними; в іншому випадку, це буде важко дати RA5000 нашу рекомендацію.

Щоб дійсно отримати сенс того, як він обробляє ці завдання, я створив кілька списків відтворення всередині програми Tidal. Я почав прочісувати бібліотеку треків Tidal 360 RA для пісень, які я чув незліченну кількість разів раніше – “Барракуда серця”, “Великий постріл Біллі Джоеля”, “Щасливий” Фаррелла Вільямса та “Take Five” Дейва Брубека. Потім я додав стандартні hi-fi стерео версії цих треків, так що я міг легко перевертатися туди і назад між двома форматами.

Огляд динаміків Sony SRS-RA5000: дорогий експеримент

Я також слухав ці стерео версії з і без Sony занурення функції покращення звуку.

Вирок? RA5000 робить гідну роботу з надання 360 RA треків з їх підписом під відкритим небом, навколишнім звуком. Драйвери стрільби вгору та збоку надають цим пісням ширину та висоту, що абсолютно забезпечує більш захоплюючий досвід, ніж під час прослуховування стереоверсій, навіть якщо використовується immersive Audio Enhancement. Не впевнені, якщо ви дійсно чуєте 360 RA аудіо? Світлодіодний індикатор під динаміком світиться блакитним, коли виявляє формат.

Але так помітно, як ефект, я просто не ціную, що 360 RA приносить на вголос досвід прослуховування. Я вважаю, що, як він відкривається і “розтягує” музику, щоб заповнити кімнату звуком, він має тенденцію до порожнистих записів. Інтимні подробиці в середині, які я знаю, що ці треки мають стає важче осягувати. Пишність і безпосередність поступаться місцем атмосфері, і я думаю, що багато пісень не переживають цей перехід недоторканим. Тоді виникає питання послідовності. Виявляється, не всі 360 RA-треків створені рівними.

Запустивши 360 RA-версію Heart’s Barracuda, RA5000 робить відмінну роботу, дозволяючи культовим швидким вогню гітарні лиже заповнити простір. Але зазвичай душевний вокал Енн Вілсон звучить так, як вона співає спиною до глядачів.

Big Shot втрачає багато глибоких басів, що надає цій пісні стільки свого нюансу, що є супер дивним, враховуючи RA5000 більш ніж здатний на відмінну відповідь баса.

Pharrell Williams’s Happy 360 RA – це набагато краще поєднання, і принаймні на RA5000, це веселіше слухати, ніж стерео-версія. Але я все ще віддаю перевагу тому, як звучить ця пісня, коли грає на традиційній стерео пари динаміків. Тільки Дейв Брубек Take Five звучав значно краще в своїй версії 360 RA.

Чи притаманна це проблемі з форматом 360 RA? Я так не думаю. Деякі з проблем, про які я вже згадував вище, також можна почути при прослуховуванні з навушниками. Однак, з навушниками, просторовий рендеринг набагато краще контролюється і робить кращу роботу, переконуючи ваш мозок, що пісні грають гурт на сцені у відкритому місці.

RA5000, незважаючи на свій 360-градусний масив драйверів, як і раніше діє як дуже ідентифіковане джерело звуку, що зменшує потенцію просторового звукового ефекту 360 RA.

Прямо зараз, якщо б ви дали мені вибір між 360 RA треків, що грають на $ 700 RA5000 і Dolby Atmos Музичні треки грали на $ 800 Sonos Arc звукова панель, я б взяти Atmos на дугу в будь-який день.

Одна річ, яку я знайшов особливо бентежить про RA5000 є його Bluetooth можливостей. Sony каже, що динамік оцінюється для звуку з високою частотою, тобто він може точно відтворювати частоти від 20 Гц до 40 кГц. Проблема в тому, що він підтримує тільки SBC і AAC Bluetooth кодеки – жоден з яких не в змозі передавати звук hi-res.

Це було б дещо зрозуміло, якби не було кращого кодека Bluetooth. Але є, і Sony винайшла його. LDAC є одним з тільки двох Bluetooth кодеків, які будуть визнані Японським звуковим товариством як hi-res здатні, і все ж, з причин, відомих тільки Sony, він не дав підтримку RA5000 LDAC.

Більше, ніж музика

Порівняння зі звуковою панно Sonos Arc викликає ще одне міркування: чи може цей просторовий аудіокаук 700 доларів зробити що-небудь інше, ніж дозволити вам слухати потокову музику?

Відповідь: Це залежить. Ви можете підключити RA5000 до новішого телевізора Sony Bravia через Bluetooth, що, за словами Sony, доставить сигнал дуже низької затримки, тим самим зберігаючи аудіо та відео красиво в синхронізації. Але Bluetooth не дозволяє багатоканальний звук, як 5.1 або 7.1, і він, безумовно, не має необхідної пропускної здатності для Dolby Atmos, який відчуває себе величезною втраченою можливістю з огляду на RA5000 вгору стрільби драйверів.

Завдяки цьому правилу ми точно знаємо, що всі наші наші наші Він офіційно не підтримується на будь-якому іншому бренді телевізора, і з огляду на те, що RA5000 не має порту HDMI або навіть оптичного порту, цілком зрозуміло, що Sony хоче зберегти цей динамік переважно для прослуховування музики.

Наші взяти
$ 700 Sony SRS-RA5000 є сміливим експериментом – помітний дизайн, спрямований на приведення занурення, жива музика звуку в кімнатах будь-якого розміру. Але цей експеримент не зовсім вдається, залишаючи RA5000 важким продуктом, щоб рекомендувати.

Чи є краща альтернатива

За набагато менші гроші, $ 200 Amazon Echo Studio використовує аналогічну багатонаправлену установку драйверів для підтримки 3D-форматів звуку, таких як Dolby Atmos і Sony 360 RA. Крім того, він може бути підключений через Wi-Fi, щоб вибрати потокові пристрої Fire TV для звучання домашнього кінотеатру, і це повноцінний розумний динамік Amazon Alexa. Він не може відповідати загальній ясності та глибині RA5000, але за ціною, це досить дивно.

Для традиційного бездротового динаміка, $ 700 Denon Home 350 має багато тих же функцій (за винятком просторового аудіо) і пропонує більший, сміливіший, потужніший звук, а також пристойну стерео-поділ.

Як довго це триватиме

Sony будує високоякісну продукцію, і SRS-RA5000 не є винятком. Без внутрішнього акумулятора турбуватися і допоміжний аналоговий вхід повинен стати недоступним, він повинен тривати протягом багатьох безпроблемних років, поки ви обережні, щоб не пошкодити його (скажімо, випадково потиснути цей шнур живлення).

Ви повинні купити його

Ні. З своєрідним дизайном SRS-RA5000, незручними вимогами до розміщення та високою ціною, лише ті, хто має глибоке бажання експериментувати з Sony 360 Reality Audio, повинні зануритися.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *