Apple випускає iOS 14.5, найбільше оновлення з моменту першого запуску iOS 14

Apple випускає iOS 14.5, найбільше оновлення з моменту першого запуску iOS 14

Сьогодні день: Apple нарешті випустила iOS 14.5 і iPadOS 14.5 по всьому світу після більш тривалого, ніж зазвичай, бета-періоду. Якщо ви використовуєте підтримуваний пристрій, ви зможете знайти оновлення на сторінці оновлення програмного забезпечення в програмі Налаштування iPhone, iPad або IPod Touch.

ПОДАЛЬШЕ ЧИТАННЯ
Нові версії macOS, watchOS і tvOS потрапили на підтримувані пристрої сьогодні
Це, мабуть, найбільше оновлення циклу iOS 14, яке почалося з iOS 14.0 та iPadOS 14.0 16 вересня минулого року. Найбільш непрямою зміною для багатьох є прозорість відстеження додатків, нова політика, за допомогою яких розробники додатків зобов’язані отримати можливість користувачів зареєструватися, щоб відстежувати користувачів між додатками.
Але iOS 14 і iPadOS 14.5 також вводять давно необхідне обхідне рішення для використання Face ID при носінні маски, підтримку нового аксесуара AirTag, кілька змін, спрямованих на те, щоб зробити досвід в програмному забезпеченні більш інклюзивним для різноманітної бази користувачів, нові функції та голоси Siri, а також зміни в додатках Нагадування, Новини, Музика та Подкасти, серед іншого.

Ось що ви можете очікувати побачити під час інсталяції нового програмного забезпечення.

Прозорість відстеження додатків

Довгоочікувана, довгоочікувана функція та політика apple Tracking Transparency тепер буде повністю застосована, починаючи з сьогоднішнього випуску iOS 14.5 та iPadOS 14.5 (а також tvOS 14.5, про який ми писали раніше сьогодні).

Значна частина додатків у App Store для цих пристроїв використовує метод відстеження під назвою ID для рекламодавців (IDFA) для відстеження активності користувачів між кількома додатками, опублікованими кількома компаніями, для інформування про націлювання на рекламу та інших методів монетизації та збору даних.

Минулого року Apple оголосила, що почне вимагати від усіх додатків заздалегідь попросити дозволу користувачів зробити це на основі додатків. Передбачаючи, що багато користувачів відмовляються і що зміни, таким чином, значно вплинуть на дохід, різні розробники додатків та рекламні мережі розкритикували цей крок, заявивши, що це зашкодить як великому, так і малому бізнесу.

Ці критики не роблять цього: цей крок, швидше за все, матиме значний вплив на суть для багатьох типів додатків, які покладаються на рекламу для отримання доходу. Але Apple стверджує, що контроль користувачів над тим, як вони відстежуються і як їх дані використовуються і доступні, є найважливішим занепокоєнням.
Apple спочатку відклала хід (який спочатку планувався на перший реліз iOS 14), щоб розробники і рекламодавці могли мати більше часу для підготовки. Сьогоднішній запуск iOS і iPadOS 14.5 – це точка неповернення; вимога тепер буде виконана. (Деякі програми вже реалізували його до сьогоднішнього випуску.)

Обхідний шлях COVID-маски Face ID: Використовуйте свій Apple Watch

Face ID здавався загальною перемогою над Touch ID після того, як він був вперше введений в 2017 році, але, як ми всі знаємо, пандемія COVID-19 в 2020 році поставила телефони Face ID в жорстке місце.

Оскільки люди по всьому світу носять маски, щоб захистити себе та інших від вірусу, телефони Face ID не можуть використовувати свій основний метод аутентифікації для того, щоб пройти повз екран блокування або використовувати такі функції, як Apple Pay.

Тепер користувачі, які оновлюють свої iPhone до iOS 14.5 та своїх Apple Watchs до щойно випущених watchOS 7.4, можуть розблокувати свої телефони за допомогою цих годинників.

Коли ви носите Apple Watch і що годинник розблоковано і близько до вашого iPhone, тепер ви повинні мати можливість просто поглянути на екран iPhone і побачити його розблоковано через власну аутентифікацію Годинника. Годинник дасть вам хапний зворотний зв’язок, щоб ви знали, iPhone був розблокований.

Це працює на всіх iPhone Face ID в парі з Apple Watch Series 3 або пізнішої версії, за умови, що обидва пристрої працюють з останнім програмним забезпеченням.

Різноманітність та інклюзивність

Apple зробила кілька невеликих, але значущих змін, щоб краще представляти користувачів iPhone в декількох частинах iPhone і iPad досвідом.

По-перше, Siri має два нових голоси в Сполучених Штатах, змодельовані після чорної американської англійської мови. Ви знайдете їх на сторінці Siri для голосів у додатку Налаштування. Виберіть “Американський” під різноманітністю і, на додаток до двох існуючих американських акцентів, ви знайдете ще два голоси: чорний жіночий голос і чорний чоловічий голос.

iOS 14.5 випустили, і це величезне оновлення iPhone

Крім того, Siri більше не має жодного голосу, який розглядається як дефолт. Користувачі вибирають з декількох варіантів при першому налаштуванні своїх телефонів зараз.

Apple також представила нові емодзі, покликані дозволити користувачам краще висловлюватися. На додаток до різних нових смайликів серця і обличчя, Apple додала жінку з емодзі бороди в різних кольорах шкіри, а також можливість самостійно вибрати колір шкіри для кожного з двох людей в емодзі обіймів пар тощо.

Нові можливості Siri та Карт

Siri тепер можна використовувати для ініціювання дзвінків FaceTime з групами людей; вам просто потрібно попросити його зателефонувати до будь-якої вже існуючої групи повідомлень.

Також iOS і iPadOS 14.5 дають Siri можливість оголошувати вхідні дзвінки через підключені навушники AirPods або Beats. Вони також підтримують “виклик екстрених контактів, якщо власник iPhone потребує допомоги і не може зателефонувати”, говорить Apple.

Під час руху користувачі можуть розповісти Siri про небезпеку на дорозі, щоб інші водії могли бути попереджені, наприклад, сказавши: “Ей Сірі, попереду аварія”. Користувачі також можуть повідомити Siri, коли було вирішено раніше повідомлений інцидент.

І хоча ми знаходимося на тему автомобілів і карт, ми будемо використовувати цю можливість, щоб згадати, що користувачі Карт тепер можуть ділитися своєю ЕТА з контактами під час подорожі з пішохідними або велосипедними напрямками. Це функція, яку люди просять на деякий час зараз. Крім того, користувачі CarPlay можуть використовувати Share ETA з Siri.

Оновлення додатків Apple

Apple представила кілька нових функцій і зміни в дизайні деяких додатків для iOS, які вона зробила сама. Наприклад, подкасти тепер мають перероблену сторінку шоу, а також розділ топ-діаграм, а також нові категорії та куратори колекцій на вкладці пошуку. Користувачі також можуть зберігати та завантажувати епізоди окремо та бачити їх автоматично додані до бібліотеки.

Apple News також має перероблену вкладку Apple News + з помітним місцем для управління та завантаження журналів та газетних випусків. Він також має деякі поліпшення в пошуку, зі сторінкою результатів на основі категорій.

Apple Fitness+ в додатку Fitness може передавати аудіо та відео на будь-який телевізор або пристрій з підтримкою AirPlay 2, потенційно розширюючи місця, де сервіс можна зручно використовувати в домашніх або інших налаштуваннях.

Apple Music тепер пропонує користувачам можливість ділитися окремими сегментами текстів пісень через Повідомлення, Facebook або Instagram Stories. Він також має специфічні для міста плейлисти для декількох великих міських центрів, таких як Лос-Анджелес, Чикаго, Дублін, Берлін, Джакарта, Стамбул, Токіо, Сеул і Дубай, серед багатьох інших.

Нагадування має нові параметри сортування у списках нагадувань; тепер користувачі можуть сортувати за назвою, пріоритетом, датою завершення або датою створення. Вони також можуть друкувати списки нагадувань за допомогою легкодоступного віджета в додатку.

Схопити сумку

Є кілька інших особливостей, які не акуратно вписуються в відра вище. До них відносяться:

Підтримка AirTags, нових пристроїв геолокації від Apple.
Підтримка подвійної SIM-карти, яка “дозволяє підключення 5G “на лінії, яка використовує стільникові дані на моделях iPhone 12”
Можливість налаштування швидкості відтворення в додатку Переклад, довго натискаючи кнопку відтворення
Підтримка контролера DualSense від PlayStation 5 та контролерів Xbox Series X|S через Bluetooth
Кілька виправлень помилок, які перераховані в повному оновленні відзначає нижче

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *