Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 3 дата випуску і специфікації чутки

Qualcomm вже давно є лідером на ринку, коли мова йде про процесори смартфонів, але американська компанія тільки починає утверджуватися, коли мова йде про ПК. З моменту першого оголошення про свій намір до живлення машин Windows 10 ще в 2017 році, Qualcomm невтомно просувала переваги своїх процесорів на базі ARM. Бачення компанії «завжди ввімикається, завжди пов’язане» для майбутнього портативного ПК, як правило, означало трохи компрометуючу продуктивність, але чипсети Snapdragon весь час стають кращими.

Остання ітерація, відома як обчислювальна платформа 8cx Gen 2, додала підтримку 5G, щоб забезпечити найповнішу підтримку Windows на Snapdragon.

Тим не менш, ринок персональних комп’ютерів доводить жорсткий гайку, щоб зламати. Intel вела шлях протягом багатьох років у цій галузі, в той час як AMD швидко доводить, що це сила, з якою потрібно рахуватися. Qualcomm також далеко не єдина компанія, яка розробляє чіпи на базі ARM для ПК, з Apple і її чіпом M1, як очікується, приєднаються AMD, Microsoft і навіть Samsung у відносно найближчому майбутньому.

Зрозуміло, що Qualcomm потрібно продовжувати впроваджувати інновації, і, схоже, компанія робить саме це. Ось все, що вам потрібно знати про його наступний процесор ноутбука, який, як ми припускаємо, буде відомий як Snapdragon 8cx Gen 3.

Коли буде випущений Snapdragon 8cx Gen 3

Qualcomm ще належить підтвердити існування 8cx Gen 3, не кажучи вже про те, коли він може бути випущений. Без конкретних витоків щодо дати випуску до цих пір, наша найкраща здогадка прийшла від запуску двох попередніх чіпів Snapdragon:

Snapdragon 8cx – Грудень 2019
Snapdragon 8cx Gen 2 – Вересень 2020
Останній був оголошений на IFA 2020 у вересні минулого року, так що, здається, найбільш вірогідні терміни для gen 3. Однак Qualcomm може запустити його на початку року, щоб підтримувати регулярний дев’ятимісячний цикл оновлення.

Пристрої Snapdragon 8cx Gen 3

Виявлення конкретних пристроїв 8cx Gen 3-powered відчуває себе далеко, але у нас є досить гарне уявлення про виробників ПК Qualcomm зазвичай працює. Це будуть найбільш вірогідні кандидати, коли мова йде про майбутні чіпи Snapdragon.

Acer’s Spin 7 був анонсований разом з 8cx Gen 2 ще у вересні, в той час як Galaxy Book S від Samsung є одним з найбільш гучних ПК Snapdragon. Lenovo Yoga 5G був першим ноутбуком 5G завдяки Snapdragon 8cx Gen 2, в той час як Microsoft Surface Pro X використовував спеціальний процесор на базі ARM у двох поколіннях 2-in-

Ми очікуємо, що ці чотири виробники будуть працювати над використанням наступного чіпсета Qualcomm в деякій потужності, хоча може бути набагато більше, оскільки Windows на Snapdragon продовжує зростати в популярності.

Snapdragon 8cx Gen 3 специфікації чутки

Незважаючи на те, що це, ймовірно, за багато місяців до запуску 8cx Gen 3, ми вже маємо кілька конкретних чуток про те, чого очікувати.

Перший з’явився через Windows Latest на початку березня 2021 року, який підтвердив, що Qualcomm працює над новим флагманським чіпсетом для ПК з Windows 10. Автор Майяк Пармар продовжує говорити, що новий процесор під кодовою назвою ‘SC8280XP’, буде значною мірою зосереджений на продуктивності. Як правило, це область, де кремній Qualcomm, як правило, слабший у порівнянні з Intel або AMD, хоча орієнтири свідчать про те, що він також не вистачає чіпа M1 на базі ARM від Apple.

Згідно зі статтею, зміна дизайну означає, що чіпи прийдуть без будь-яких виділених ядер енергозбереження. Таким чином, вісім ядер будуть включати чотири ядра Gold +( максимальна тактова частота 2,7 ГГц) і чотири ядра Gold (максимальна тактова частота 2,43 ГГц). Включення ядер енергоефективності є однією з причин того, що чіпи Snapdragon пропонують такий відмінний термін служби акумулятора, тому буде цікаво подивитися, чи зможе Qualcomm поліпшити продуктивність без шкоди для цієї області.

Пізніше в тому ж місяці, процесор, як видається, майбутній 8cx Gen 3 був перерахований на сайті бенчмаркінга Geekbench 5. Додаток зазвичай завантажує результати на веб-сайт після завершення тесту, тому це може бути внутрішнє тестування:

Notebookcheck та інші відзначають, як багатоядерний показник значно нижчий, ніж чіп Apple M1 (близько 64%), який вже використовується як орієнтир серед процесорів на базі ARM. Тим не менш, це більш тісна річ, якщо порівнювати з останніми чіпами Intel Tiger Lake, де 8cx Gen 3 знизився від 5 до 9%. Однак варто взяти ці цифри з дрібкою солі – інженерні зразки, як правило, повідомляють про нижчі показники продуктивності, ніж остаточна версія.

Цей же список також, як видається, підтверджує інші ключові лопати для 8cx Gen 3. Він нібито буде мати вісім ядер і базову частоту 2,69 ГГц, хоча материнська плата, яка він буде використовувати, залишається порожньою. Знову ж таки, ми не можемо бути впевнені в достовірності цієї інформації, але це звучить досить правдоподібно.

Ми оновимо цю статтю, як тільки дізнаємося більше про новий флагманський чіпсет ноутбука Qualcomm. Тим часом, компанія також, за чутками, працює над новим чіпом 7cx, який може зробити КОМП’ютери Windows 10 на базі ARM більш доступними.

Але чи стануть процесори ARM новим стандартом для ноутбуків? Ми розслідуємо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *